Národní potravinová sbírka

V sobotu 10. listopadu 2018 se od 08:00 do 18:00 hod. uskuteční v supermarketu Albert (Vídeňská tř.) a v Penny (ul. Přímetická) ve Znojmě 6. ročník Národní potravinové sbírky.

25 let Charity Znojmo

 

Dne 15. února 2018 slavíme 25 let!

Dárcovská SMS

Zašlete dárcovskou SMS na 87 777 dle Vašeho výběru v hodnotě 30, 60, nebo 90, Kč ve tvaru:

  • DMS RYBA 30
  • DMS RYBA 60
  • DMS RYBA 90

Děkujeme!

Celoroční sbírka potravin

Pronájem zasedací a školící místnosti

Stáž pracovníků v Praze

IMG_7519Ve dnech 13. a 14. června 2018 se pracovníci Charity vydali do Prahy na pracovní stáž. Nejdříve navštívili domov pro seniory Sue Ryder, kde při péči o klienty využívají přístup zaměřený na člověka, tj. Psychobiografický model péče a dále zkušenosti se zavedením paliativní péče v domově. Měli možnost diskutovat o problematice péče o umírající klienty v domovech pro seniory. fotogalerie

Další část stáže probíhala v centru Prahy. Přes organizaci Pragulic a jeho průvodce Karima pracovníci poznali a zažili svět lidí bez domova v hlavním městě. Pro svoji práci získali mnoho cenných rad a doporučení od člověka, který prožil na ulici 16 let a nejlépe tedy ví, jak lidem bez domova pomáhat a kde naopak na pracovníky číhá nebezpečí. Jednoznačným výstupem celé akce bylo uvědomění si důležitosti sociální práce, uvědomění si vlastní hodnoty jako pracovníka v pomáhající profesi a získání cenných nových zkušeností do další práce v Charitě.