Národní potravinová sbírka

V sobotu 10. listopadu 2018 se od 08:00 do 18:00 hod. uskuteční v supermarketu Albert (Vídeňská tř.) a v Penny (ul. Přímetická) ve Znojmě 6. ročník Národní potravinové sbírky.

25 let Charity Znojmo

 

Dne 15. února 2018 slavíme 25 let!

Dárcovská SMS

Zašlete dárcovskou SMS na 87 777 dle Vašeho výběru v hodnotě 30, 60, nebo 90, Kč ve tvaru:

  • DMS RYBA 30
  • DMS RYBA 60
  • DMS RYBA 90

Děkujeme!

Celoroční sbírka potravin

Pronájem zasedací a školící místnosti

Úsměvy 2018

DSC05350Ve čtvrtek 26. 4. se konal ve znojemské Sportovní hale 5. ročník setkání lidí s postižením i bez něj - Úsměvy 2018. Ty každoročně pořádá Oblastní charita Znojmo ve spolupráci s Denním stacionářem sv. Damiána, jehož je zřizovatelem, s cílem posilovat sociální začleňování zdravotně znevýhodněných osob a vytvořit jim příležitost pro pravidelné setkávání s veřejností a přáteli. fotogalerie

DSC05325Téma Zpátky do minulosti provázelo celý den. Na 20 stanovištích účastníci Úsměvů cestovali časem napříč historií - od lovení mamutů, stavění pyramid, přes poznávání předmětů, povolání až po historii módy a současnost. Součástí doprovodného programu byla výstava historických šatů, ukázky z historie ročníků Úsměvů, taneční workshop, vystoupení siláka Franze Mülnera a Kejlíře Čabíka. „Výzvou se pro mnohé stalo zhotovení Stroje času. Sešly se nám velmi kreativní nápady.“ uvedla Mgr. Soňa Foitová, vedoucí Denního stacionáře.

Účastníci sociálních služeb, školek a škol ze dvou krajů ČR a z nedalekého Rakouska si užili usměvavý den, který vyvrcholil předáváním ocenění a cen představiteli města Znojma Mgr. Janem Blahou, Mgr. Stanislavem Maarem a ředitelem Oblastní charity Znojmo Mgr. Evženem Adámkem. Za podpory města Znojma, partnera akce ExcaliburCity a dalších sponzorů se tak mohlo realizovat příjemné setkání a dát novou zkušenost studentům oboru sociální činnost ze SŠ na Přímětické ulici, kteří zajišťovali disciplíny.

IMG_6559V podvečerních hodinách pořadatelé přichystali charitní Zumbu s Táňou Brounkovou a Soňou Foitovou. Halou zněly nejen retro písně, ale dámy zdobilo i retro oblečení. Dvě hodiny příjemné atmosféry hodnotily jak cvičitelky, tak cvičenky ze současnosti velmi pozitivně.

Úsměvy 2018 navštívilo za celý den přes 540 lidí.

V tento den věnovali jednotliví dárci a dva pracovní kolektivy finanční dary na podporu akce a svozové služby uživatelů Denního stacionáře sv. Damiána na Hradišti v celkové hodnotě 6128,- Kč. „Moc všem dárcům a sponzorům děkujeme. Nesmírně si pomoci všech ceníme.“ projevila dík Soňa Foitová.

Fotografie můžete shlédnout na stránkách www.znojmo.charita.cz nebo na Facebooku Oblastní charity Znojmo.

Děkujeme našim partnerům, sponzorům a dárcům:

DSC05380Znojmo – město s přívlastkem, Excalibur City – Nákupní a zábavní centrum (restaurace, obchody, služby, Merlinův dětský svět), Všeobecná zdravotní pojišťovna, Flop – obchod s potravinami, Autodružstvo Znojmo – autorizovaný prodejce vozů Škoda, servis, pneuservis a půjčovna přívěsů, Znojemská Beseda, PEGAS NONWOVENS s.r.o., Lékárna U Svatého Ducha s.r.o., Znovín Znojmo a.s., VARGA – nápojové automaty, Oční optika MEDEK, Lindt, Freeport fashion outlet, Česká spořitelna a.s., POMONA Těšetice a.s., Znojmo Knights, Finhaus, HB production - Hynek Blaha, Heineken Česká republika, Kadeřnictví Ivet Gregor, Iva Janíčková – nezávislá Senior Sales Director Mary Kay, Středisko volného času, Rádio BLANÍK, Halbrštat Petr, Cyklo Klub Kučera, Paní Rakušanová, kolektiv zaměstnanců VZP, kolektiv zaměstnanců firmy v Bojanovicích (Král, Řezáčová, Šlinerová, Bášová, Blažíčková, Hrušková, Lovingrová, Koniariková, Zonová, Pospíchalová, Novotná)

Poděkování patří:

Střední odborná škola - Přímětická ul., Táně Brounkové, Vojtěchu Čabalovi, kolegům Oblastní charity Znojmo, J. Šťastníkovi