Jak pomohla Charitní poradna Znojmo

Příběh pana Radka

Na jaře přišel pan Radek, který bydlel na zahradě a neměl dlouhodobě zaměstnání. Jezdíval darovat plazmu do Rakouska, ale průjezd do zahraničí byl zakázán, tak tam nemohl. Jelikož bylo hodně firem uzavřených, tak se mu, i přes naši snahu, nepodařilo sehnat jiné zaměstnání. Chtěl tedy pomáhat alespoň jako dobrovolník a zanechal na sebe kontakt. Panu Radkovi naše Charitní záchranná síť poskytla čisté oblečení a základní potraviny.

Za pár dní volal pán, který potřeboval pomoc při skládání pletiva. Předala jsem mu kontakt na pana Radka. Ten se s ním domluvil, pomohl  a ještě za práci dostal nějaké peníze.

V prosinci přišel pan Radek znovu, ale už nepotřeboval pomoc, ale chtěl pomoci. Za pomoci naší Charitní poradny se mu podařilo překonat těžké období a v létě si našel zaměstnání i s ubytováním. Jelikož si vydělává, tak chtěl darovat finanční příspěvek. Nakonec věnoval 500,- na dárky pro děti, které jsou v Domově pro matky a otce v tísni. Tímto mu moc děkujeme.

Jsme rádi, že se k nám do Charitní poradny nevracejí klienti jen z důvodu, že oni potřebují další radu, ale že se sami zvládnou postavit na vlastní nohy a jsou ochotni pomoci ostatním.