Aktuálně

Znojemská stravenka v akci
4. srpna 2022 Články

Znojemská stravenka v akci

Dnes se k nám v rámci Znojemské stravenky připojil pan starosta Jakub Malačka. Uklízelo se v Městkém lesíku a celkem se nasbíralo 5 pytlů odpadu. Lidé bez domova za úklid obdrží stravenku, za kterou si poté pomohou nakoupit potraviny. Máme velkou radost, že stravenka funguje a děkujeme Městu Znojmu za podporu.

Věnujte oblečení
29. července 2022 Články

Věnujte oblečení

Pokud máte doma ošacení, které nepotřebujete, darujte je, prosím, potřebným do našeho charitního šatníku. Chybí nám především letní sortiment jako je pánská i dámská pohodlná letní obuv, tenisky, trička, mikiny, jarní či letní bundy, kraťasy, ponožky, spodní prádlo. Uvítáme také osušky, ručníky, utěrky, ložní prádlo, prostěradla, přikrývky, polštáře, deky, hrnce, pánve, batohy a stany. Využijeme také starší, ale funkční mobilní telefony. Možnost odevzdat čisté a suché oblečení máte přímo do šatníku na ulici Dolní Česká 1 vždy v úterý od 13.00 do 16.30 hodin nebo po domluvě s paní Procingrovou na tel. čísle 739 389 141. Všem dárcům moc děkujeme.

Reportáž o naší pomoci na východní Ukrajině
7. července 2022 Články

Reportáž o naší pomoci na východní Ukrajině

Ve středu 6. 7. u nás natáčela ČT24 o naší pomoci na Ukrajině. Tentokrát to bylo o problémech spojených s okupováním města Lysyčansk, kde působí naše partnerská Charita.

Zdravotnický materiál pro Ukrajinu
4. července 2022 Články

Zdravotnický materiál pro Ukrajinu

Dnes jsme převzali humanitární pomoc pro Ukrajinu od firmy AT&T Brno. Jedná se o zdravotnický materiál pro nemocnice na Ukrajině. Mockrát děkujeme!

Návštěva z Charity Retz v Igra Model
1. července 2022 Články

Návštěva z Charity Retz v Igra Model

Dnes jsme byli na dlouho odkládané návštěvě Igra Model. Zprostředkovali jsme stáž pracovníků Charity Retz z Rakouska, našeho dlouholetého partnera. Návštěva se velmi živě zajímala o detailní práci na modelech v chráněné dílně a úskalí práce lidí s postižením. Děkujeme mockrát vedení firmy Igra Model za možnost navštívit jejich prostory.

Cena Evropského občana
23. června 2022 Články

Cena Evropského občana

Charita Znojmo získala Cenu Evropského občana za rok 2022! Děkujeme europoslanci Tomášovi Zdechovskému za nominaci a veškerou podporu! Velice nás toto ocenění za naši práci potěšilo.

Společné tvoření
27. května 2022 Články

Společné tvoření

Ve dnech 19. a 24. 5. proběhlo v prostorách Dominikánského kláštera společné tvoření českých a ukrajinských dětí. Nálada byla dobrá a společné dílo se vydařilo. Děkujeme našim praktikantkám Střední pedagogické školy ve Znojmě za pomoc s organizací této akce.

Poděkování za Postní Almužnu
27. května 2022 Články

Poděkování za Postní Almužnu

Milí přátelé, děkujeme všem, kdo jste se letos zapojili do tradiční akce Postní almužna. Tato akce probíhá v postní době před Velikonocemi, kdy si můžeme odepřít nějakou nezbytnost a ušetřené korunky vložit do postní schránky. Výtěžek každý rok dáváme na léčení dětí z chudých rodin na Ukrajině. V letošním roce se vybralo neuvěřitelných 241 430 Kč! Moc děkujeme všem, kdo nám pomáháte pomáhat.

Pohotovostní linka zrušena
5. května 2022 Články

Pohotovostní linka zrušena

Pohotovostní linka splnila svůj účel. Na začátku konfliktu na Ukrajině, byla nejvíce využívána. Po dobu jejího fungování jsme vyřídili přes 180 telefonátů. Nyní se můžete v případě potřeby obracet na telefonní číslo 515 220 768 nebo email: znojmo@znojmo.charita.cz. Děkujeme

Dílna sv. Kláry zve na workshop
4. května 2022 Články

Dílna sv. Kláry zve na workshop

Dozvěděli byste se rádi, co dělat, když se vy nebo váš blízký ocitne v krizové situaci?  Jak můžeme prožívat krizové situace a jak je krok po kroku zvládnout?  V současné době můžeme v takových chvílích využít široké spektrum odborné pomoci v akutní krizi. Sociálně terapeutická Dílna svaté Kláry ve Znojmě na Mikulášském náměstí 12,  dne 16. 5. 2022 v 16:00 - 17:30 pořádá s pracovnicí krizové linky - krizovou interventkou Mgr. et Mgr. Biankou Hudcovou workshop na téma: Psychická první pomoc nebo krizová intervence jako cesta z krize? V případě zájmu nás kontaktujte na tel: 733 755 938. Vstup je volný, počet míst omezen