Aktuálně

Česká televize natáčela o Charitní záchranné síti
25. února 2021 Články

Česká televize natáčela o Charitní záchranné síti

Ve středu 24. února přijela redaktorka ČT24 natočit reportáž o naší Charitní záchranné síti a její činnosti. Podrobnosti v reportáži. Děkujeme.

Děkujeme Sociálnímu nadačnímu fondu
22. února 2021 Články

Děkujeme Sociálnímu nadačnímu fondu

Vážení přátelé, velmi si vážíme nadačního příspěvku od Sociálního nadačního fondu ve výši 100 000 Kč pro potřeby naší Charitní záchranné sítě.

Charitní záchranná síť pomáhá
19. února 2021 Články

Charitní záchranná síť pomáhá

Naše služba Charitní záchranná síť rozdává třikrát týdně lidem bez domova a sociálně slabým rodinám polévku s pečivem, jednou týdně potravinové balíčky a pomáhá řešit svízelné životní situace těchto lidí. Dále si mohou vybrat oblečení v Charitním šatníku a další potřebná pomoc je jim k dispozici. V pátek 19. února přijela redaktorka Českého rozhlasu - Radiožurnál paní Karolína Peřestá udělat rozhovor na téma pomoc lidem bez přístřeší a sociálně slabým rodinám.

Průběžný výsledek Tříkrálové sbírky
11. února 2021 Články

Průběžný výsledek Tříkrálové sbírky

Milí příznivci Tříkrálové sbírky, v úterý 9. 2. 2021 jsme dokončili počítání výtěžků statických pokladniček z celého Znojemska. Ze statických pokladniček se podařilo vybrat krásných 996 631,- Kč. Výsledky za jednotlivé obce můžete najít na www.znojmo.charita.cz nebo na vývěskách obcí. Celkový výsledek pro Oblastní charitu Znojmo je průběžný, konečný výsledek bude zveřejněn po ukončení online koledy, která trvá do konce dubna. Aktuálně činí průběžný výtěžek 1 244 743,-Kč (statické pokladničky + online koleda).

Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2021
3. února 2021 Články

Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2021

Letošní TKS byla jiná, nejhorší byl zlomový okamžik, kdy bylo klasické koledování zrušeno, a přišla obrovská výzva, jak dostat pokladničky na veřejná místa. Vyřídili jsme nespočet telefonátů, najeli jsme stovky kilometrů a snažili jsme se být k dispozici všem, kdo s námi TKS 2021 realizují. Obce a asistenti vzali letošní sbírku zodpovědně a se srdcem. Pokladničky se díky ochotným lidem podařilo rozmístit na veřejná místa po celém znojemském regionu. Pokladničky byly na podatelně MěÚ Znojmo, na obecních úřadech v obchodech, kostelích, na poštách, v ZŠ i MŠ, lékárnách i v knihovnách. Aktuálně probíhá svážení a počítání statických pokladniček. 

Rozpečetění tříkrálových pokladniček
28. ledna 2021 Články

Rozpečetění tříkrálových pokladniček

Dne 28. 1. proběhlo 1. rozpečetění tříkrálových pokladniček. V 98 ks pokladniček z celkových 535 ks bylo napočítáno 370 763,- Kč. Moc děkujeme všem, který přispěli. Na www.trikralovasbirka.cz můžete do online kasičky přispívat až do 30 4. 2021. Děkujeme.

Tříkrálová sbírka
26. ledna 2021 Články

Tříkrálová sbírka

Vážení přátelé, moc děkujeme všem, kdo nám pomáháte jakýmkoliv způsobem s Tříkrálovou sbírkou. Děkujeme také všem dárcům, kteří již přispěli. V současné době probíhá svážení statických pokladniček, ale online sbírka trvá až do konce dubna 2021. 

Děkujeme pekařství Karel Pigl
26. ledna 2021 Články

Děkujeme pekařství Karel Pigl

V pondělí 25. ledna udělalo Pekařství Karel Pigl radost našim klientům v Domově pro matky a otce v tísni, částečně i lidem bez domova, když nám přivezli čtyři bedny pečiva různých druhů. Děkujeme za tuto nezištnou pomoc. Děkujeme panu Mgr. Janu Blahovi za zprostředkování tohoto daru.

Vystavujeme potvrzení o daru
24. ledna 2021 Články

Vystavujeme potvrzení o daru

Vážení přátele, velmi si vážíme všech darů, které jsme od Vás obdrželi v roce 2020 na naši činnost. Ve většině případů jsme se domluvili na potvrzení o daru nebo na darovací smlouvě. Pokud potvrzení ještě nemáte a potřebujete, napište svou žádost na email: fundraising@znojmo.charita.cz. Pokud si pamatujete datum odeslání daru, připojte i toto datum. V případě, že si je nepamatujete, my Váš dar sami v účetnictví vyhledáme. Připojte i své celé jméno a adresu. Děkujeme mockrát. (fotografie jen ilustrativní)

Tříkrálové video
16. ledna 2021 Články

Tříkrálové video

Tříkrálová sbírka 2021 je plná nových výzev. Protože se nekoleduje klasicky, je potřeba zajistit pokladničky na veřejně dostupná místa a předat lidem o tom dostatek informací. Vytiskli jsme si letáčky, kde jsou informace, jak mohou lidé přispívat elektronicky a pan starosta Břečkova vytiskl letáček jak postupovat v naší obci. Velmi nám v tom pomáhají děti, koledníci, starostové měst a obcí, podnikatelé a další. Všem za to moc děkujeme!