Aktuálně

Stacionář má ozdobený stromeček
29. listopadu 2022 Články

Stacionář má ozdobený stromeček

V těchto dnech najdete na Obrokové ulici ozdobené vánoční stromečky. Jeden z nich zdobili uživatelé našeho Denního stacionáře sv. Damiána. Stromeček je velice originální s krásnými ozdobami. Přijďte se podívat!

Zahájení adventu ve Znojmě
28. listopadu 2022 Články

Zahájení adventu ve Znojmě

V neděli 27. listopadu příšly na pozvání ředitele Znojemské Besedy Františka Koudely děti z našeho Domova pro matky a otce v tísni “zapálit” vánoční strom na nám TGM ve Znojmě. Paní starostka dětem předala za odměnu malý dárek. Na akci promluvil i náš ředitel Evžen Adámek. Děkujeme všem za podporu! 

Vánoce v Moravském Krumlově
28. listopadu 2022 Články

Vánoce v Moravském Krumlově

V sobotu 26. 11. se v Moravském Krumlově konala akce s názvem Pohádkové vánoce. Na akci jsme měli stánek s výrobky Domova pro matky a otce v tísni a Klubu Coolna Moravský Krumlov. Návštěvníci se mohli vánočně naladit, dát si svařené vino nebo trdelník. Připraveno bylo vystoupení Petra Bendeho a na zavěr zhlédnout ohňostroj a rozvěcení vánočního stromečku. Děkujeme všem, kteří přišli a podpořili nás koupí výrobku. Děkujeme.

Jarmark v Nemocnici Znojmo
28. listopadu 2022 Články

Jarmark v Nemocnici Znojmo

V pátek 25. 11. pořádala Nemocnice Znojmo tradiční akci Vábení Adventu. Na této akci se prezentovala naše služba Domov pro matky a otce v tísni. Děkujeme za spolupráci také Okresní hospodářské komořr Znojmo, která nás přizvala. Děkujeme

Akce Noc venku
27. listopadu 2022 Články

Akce Noc venku

Ve čtvrtek 24. 11. proběhla ve Znojmě Noc venku u kostela sv. Mikuláše. Vedoucí naší Charitní záchranné sítě Karel Dvořák představil činnost naši služby, která pomáhá osobám bez domova, rodinám v sociální tísni a všem potřebným.

Výstava rukodělných výrobků začala
24. listopadu 2022 Články

Výstava rukodělných výrobků začala

Ve středu 23. 11. proběhla v Domě umění ve Znojmě vernisáž výstavy originálních rukodělných výrobků osob se zdravotním postižením našich služeb Ateliér Samuel a Dílna sv. Kláry Znojmo. Děkujeme všem zaměstnancům a klientům, kteří se na této krásné akci podíleli. Výstava bude probíhat do 2. ledna 2023. Těšíme se na vaši návštěvu

Saint - Gobain pomáhá
24. listopadu 2022 Články

Saint - Gobain pomáhá

Moc děkujeme firmě Saint-Gobain za podporu klientů naší Charitní záchranné sítě - nízkopříjmových rodin a jednotlivců, kterým přispěla krásných 18 120 Kč na potravinovou pomoc. Za tuto částku pomůžeme cca 36 rodinám prostřednictvím balíčků se základními potravinami a surovinami pro vaření překlenout těžké období, kdy se jim již nedostává finančních prostředků na uspokojení základních životních potřeb pro sebe a své děti. Děkujeme také všem zaměstnancům firmy, kteří se na této krásně částce podíleli.  

Sbírka potravin se vydařila
12. listopadu 2022 Články

Sbírka potravin se vydařila

Dnes 12. 11. proběhla Sbírka potravin v hypermarketech Albert na Vídeňské ulici, kde se vybralo celkem 1896 kg a v Albertu na ulici Brněnská 1064 kg. Sbírka probíhala dále v marketu Penny na ulici Přímětická, kde se celkem sešlo 773,5 kg. Nákupem se připojil i ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Moc děkujeme všem, kteří jste do sbírky přispěli a podpořili tím rodiny v nouzi.

Sbírka potravin se blíží
11. listopadu 2022 Články

Sbírka potravin se blíží

V sobotu 12. 11. 2022 od 8 do 18 hod. realizuje Oblastní charita Znojmo ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Brno a Jihomoravský kraj, z. s. Sbírku potravin, která se ve Znojmě uskuteční v hypermarketech Albert na Vídeňské ulici a Albert na ulici Brněnská. Sbírka bude také probíhat v marketu Penny na ulici Přímětická.

Cena evropského občana v Bruselu
11. listopadu 2022 Články

Cena evropského občana v Bruselu

Dne 8. 11. převzal ředitel Oblastní charity Znojmo v Bruselu Cenu evropského občana, kterou obdržel kolektiv pracovníků za projekt Humanitární pomoc Ukrajině. Cenu uděluje Evropský parlament.