Aktuálně

Prodejní výstava rukodělných výrobků
1. prosince 2020 Články

Prodejní výstava rukodělných výrobků

Ateliér Samuel a Dílna sv. Kláry vás srdečně zvou na společnou výstavu rukodělných výrobků. Přijďte se inspirovat, potěšit a podpořit koupí dárečků. Výstava potrvá od 4. 12. 2020 a navštívit ji můžete v mázhausu Domu umění na Masarykově náměstí ve Znojmě do 6. 1. 2021.

Sbírka potravin
21. listopadu 2020 Články

Sbírka potravin

Dnes 21. 11. 2020 proběhla v hypermarketu Albert na Vídeňské ulici ve Znojmě tradiční sbírka potravin. Díky  potravinám a drogerii, kterou jste darovali, se ukázalo, že tato složitá doba coronavirová není beznadějná. Podařilo se nashromáždit 2646kg. potravin a drogerie, mnohokrát díky! Děkujeme všem dárcům, vedení hypermarketu Albert, Potravinové bance pro Brno a Jihomoravský kraj, z.s., dobrovolníkům a zaměstnancům charity.

Mezinárodní den proti násilí na ženách
20. listopadu 2020 Články

Mezinárodní den proti násilí na ženách

Dne 25. listopadu si připomínáme Mezinárodní den proti násilí na ženách. Násilí se bohužel odehrává i na místě, které by mělo být v životě každého to nejbezpečnější a to je doma. I když se o domácím násilí mluví stále víc, pořád existuje a je velmi skryté. Oběti domácího násilí se často stydí svěřit se se svým problémem a to především svým blízkým. Bojí se, že je lidé odsoudí, že si za z můžou sami. To však není pravda. 

Sbírka potravin již v sobotu
19. listopadu 2020 Články

Sbírka potravin již v sobotu

Vážení přátelé, jak již jistě víte, v sobotu 21. 11. pořádá Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj, z.s. celostátní Sbírku potravin. Ve Znojmě se tato akce uskuteční v obchodním řetězci Albert na Vídeňské ul. Prosíme, přijďte a přispějte trvanlivými potravinami, viz přiložený letáček, který na Vás bude čekat na stolečku u vchodu do prodejny. 

Dílna sv. Kláry funguje bez omezení
18. listopadu 2020 Články

Dílna sv. Kláry funguje bez omezení

Sociální služba Dílna sv. Kláry Znojmo, sociálně terapeutické dílny, je STÁLE V PROVOZU!  Pokud se cítíte být sami, potřebujete podporu, tak neváhejte a kontaktujte nás. Adresa: Mikulášské nám. 12, Znojmo, tel.: 733 755 930, email: klara@znojmo.charita.cz, FB: Dílna sv. Kláry

Nová rubrika: Jak jsme pomohli
12. listopadu 2020 Články

Nová rubrika: Jak jsme pomohli

Chcete se dozvědět, jak pomáháme? Tak právě pro vás máme na webu novou rubriku s názvem Jak jsme pomohli. Zde najdete příklady dobré praxe z různých našich služeb. Můžete se seznámit s příběhy lidí, kterým naše služby pomohly a pomáhají.

Služba Rodinný sociální asistent Znojmo slaví v listopadu 13 let
10. listopadu 2020 Články

Služba Rodinný sociální asistent Znojmo slaví v listopadu 13 let

Před třinácti lety vznikla služba Rodinný sociální asistent Znojmo, která pomáhá rodinám s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí řešit starosti a trápení, ale i radovat se z úspěchů nebo každodenních maličkostí. Za tu dobu poznaly pracovnice služby mnoho rodičů a dětí, kterým osud postavil do cesty mnohé překážky, ale kteří se nevzdali a překážky překonali.

Sbírka potravin ve Znojmě
9. listopadu 2020 Články

Sbírka potravin ve Znojmě

Cílem této sbírky je pomoci lidem, kteří trpí nedostatkem jídla a ocitli se v tíživé životní situaci. Jde o stav, kdy jednotlivec nebo rodina, nemá dostatečné příjmy na to, aby byli schopni zajistit základní výdaje na živobytí (jídlo, oblečení, hygienické potřeby). Sbírka potravin se ve Znojmě uskuteční 21. listopadu 2020 od 8.00 do 18.00 hodin a to v hypermarketu Albert (Vídeňská třída)

1. výdej polévky pro lidi bez domova
2. listopadu 2020 Články

1. výdej polévky pro lidi bez domova

V pondělí 2. listopadu jsme zahájili další ročník akce polévka pro lidi bez domova. Tentokrát za ještě víc ztížených podmínek než jindy. Na ul. Horní Česká probíhá rekonstrukce, proto jsme se přemístili pod plátěný přístřešek našeho stanu na parkoviště na Dolní České 3. Vydávat se bude pondělí, středa, pátek v čase od 12:00 - 12:30 hod

Poděkování z Čejkovic
1. listopadu 2020 Články

Poděkování z Čejkovic

Z firmy Sonnentor z Čejkovic nám přišlo krásné poděkování. Moc za něj děkujeme a velice si toho vážíme.